top of page
חיפוש

איך לבחור צלם מתאים לכנס או ועידה: טיפים ושיקולים חשובים.

כאשר מתכננים כנס או ועידה, חשוב לשכור צלם מקצועי שיכול לתעד את האירוע באיכות גבוהה וגם לספק את המוצר הרצוי לאחר מיכן. במאמר זה נעבור על כמה שלבים שיכולים לעזור לכם לבדוק את הצלם ולוודא שהוא מתאים לצרכים שלכם, בין אם מדובר בצילום סטילס, וידאו או שידור וידאו לייב של הכנס.

עננים צילום עסקי | צילום כנס | צלם כנסים | צילום מקצועי

שלב ראשון בבחירת צלם לכנס: בדיקת אתר האינטרנט של הצלם.

ראשית, בדקו אם לצלם יש אתר אינטרנט מקצועי. אם אין לו כזה, זה עשוי לסמן שמדובר בחובבן ולא במקצוען. אם יש לו אתר , העברתם את הסינון הראשון.


שלב שני: חיפוש תמונות מכנסים באתר.

חפשו באתר תמונות שהצלם צילם בכנסים ובדקו אם הם מקצועיות מספיק בשבילכם. ייתכן שלא כל הצלמים יודעים לצלם נכון כנסים ולהיות ערניים במהלך האירוע, כולל לזהות את הלוח הזמנים והרגעים החשובים כך תוכלו לראות אם הצלם הוא צלם מקצועי לכנס.

שלב שלישי: בדיקת תיק העבודות

בדקו את תיק העבודות של הצלם וודאו שלא כל התמונות צולמו בכנס אחד. חשוב שיהיו לו דוגמאות מכנסים שונים, כך שתוכלו להבין את יכולותיו בסביבות ותנאים שונים. שרותים שונים אשר ניתן לקבל בצילום כנסים: - צילום סטילס \תמונות. - צילומי תדמית למוזמנים או צילומים על קיר כוח.

- צילום וידאו.

- שידור חי של כנס לזום , פייסבוק , יוטיוב.

- עריכת וידאו של הכנס באורך מלא. - יצירת סרטון סיקור של האירוע.

- הפקת סרטוני רשת מהחומרים המקצועיים.תקציר כנס


סרטון סיקור של כנס


שלב רביעי: חוות דעת ופעילות ברשתות חברתיות.

בדקו את חוות הדעת שמופיעות באתר של הצלם. כמובן שבעל עסק יפרסם את התגובות הטובות בלבד, אך חשוב לראות שיש מספר רב של תגובות ולא תגובות פיקטיביות. תחפסו גם תגובות בגוגל ופייסבוק.


שלב חמישי: בדקו גמישות ויכולות תקשורתיות של הצלם.

ישנם כנסים ואירועים הדורשים שיתוף פעולה עם צוות האירוע, כמו גם התאמה מהירה לשינויים והפתעות. ייתכן שתרצו לדבר עם הצלם ולהבין איך הוא מתגבר על אתגרים כאלה ומה ניסיונו הקודם בעבודה עם צוותים ובסבלנות ללחץ. כמו כן, חשוב לבדוק כיצד הצלם מתקשר עם הלקוחות ואיך הוא מקשיב לדרישותיהם ולצרכיהם.


לוגו עננים צילום כנסים

שלב שישי: בדקו את המחירים ואת התמורה למחיר של הצלם.

חשוב לבחון את ההצעה המחירשל הצלם ולוודא שהיא תואמת את התקציב שלכם ואת השירותים הנדרשים. האם המחיר כולל שירותי עריכה וידאו, עריכת תמונות , יצירת סרטוני רשת? האם הצלם מציע חבילות מותאמות לצרכים שלכם? או שהשירות מותאם אישית?

על מנת להבין האם מדובר בתמורה טובה למחיר, כדאי לבדוק גם מחירים של צלמים אחרים ולשקול את היחס בין האיכות למחיר.


שלב שביעי: קבעו שיחה עם הצלם לפני הכנס.

לפני שאתם מחליטים על הצלם, מומלץ לקבוע שיחה אישית כדי להבין את הציפיות של שני הצדדים ולוודא שיש תיאום מלא בין הצלם לארגון הכנס. במהלך הפגישה, אפשר לבדוק כיצד הצלם מגיב לשאלות והערות שלכם, ולוודא שהוא מבין ומקשיב לדרישותיכם.


שלב שמיני: בדקו את האמינות של הצלם.

חשוב לוודא שהצלם עוסק מורשה ויש לו ביטוח אחריות מקצוע. בנוסף, חשוב לבדוק האם לצלם יש ציוד גיבוי במקרה של תקלות טכניות (אפילו סטם לשאול באיזה ציוד הוא משתמש ולראות את התגובה שלו . גם אם אתם לא מבינים בזה כלום). כמו כן, רצוי לבדוק את הקובץ המשפטי של הצלם ולוודא שאין תלונות לקוח חמורות או בעיות משפטיות קיומות.

עננים צילום עסקי - צילום כנסים ועידות וארועים מקצועיים

שלב תשיעי: בצעו חוזה ברור ומפורט עם הצלם. לאחר שבחרתם צלם לכנס והתאמתם את הציפיות והדרישות שלכם, חשוב לחתום על חוזה ברור ומפורט המכיל את כל הפרטים החשובים, כמו:

- תיאור מדויק של השירותים הנדרשים

- מועדים ושעות הצילום

- מחירים ותנאי תשלום

- זכויות יוצרים ושימוש בתמונות

- תנאים לביטול או שינויים בטיפול הצילום

- אחריות הצלם לציוד ולקיומו של ציוד גיבוי

- פרטים נוספים הרלוונטיים לכנס או לאירוע שלכם


שלב עשירי: תיאום מתמשך ותכנון לקראת הכנס. לאחר שחתמתם על החוזה, חשוב לשמור על קשר עם הצלם. דאגו לעדכן את הצלם בכל שינויים בתכנית האירוע, ווודאו שהוא מבין את העדיפויות שלכם ואת הצרכים. ביום האירוע עצמו, דאגו להעביר לצלם את כל המידע הרלוונטי ולוודא שיש לו מקום מתאים לעבוד ממנו אם זאת במה מוגבעת לצילום מרצים או עמדת צילום לצילום פורטרטים על קיר כוח של המוזמנים.

בחירת צלם לכנס , צלם מקצועי לכנס , שידור לייב מכנס

 

מי אנחנו

"עננים" צילום עסקי , היא חברת צילום המתמחה בהפקת סרטוני תדמית , צילומי תדמית , צילום כנסים ושידור לייב מכנס.

אנחנו מספקים מעטפת צילום לעסקים ופתרונות ויזואליים למלא מ-10 שנה ועם מאות לקוחות מרוצים.

תקראו עוד חומרים מקצועיים שלנו בבלוג של "עננים"


אנו תמיד זמינים לשאלות :

 


2 צפיות
  • 123344
bottom of page